Dve dnes najznámejšie a najpoužívanejšie sú rýchloupinák, tzv. Quick-Release a pevná oska (Thru-Axle). Rýchloupinák má integrovanú páčku, po ktorej uvoľnení koleso z vidlice akoby vypadne. Preto tieto typy vidlíc nazývame tiež „drop out“ vidlice.

„Thru-Axle“ využíva na uchytenie kolesa vysúvateľnú pevnú osku, ktorá môže mať priemer 9 mm, 12 mm, 15 mmm alebo 20 mm. Šírka vidlíc môže mať takisto viac rozmerov, a preto pred použitím aero strešného nosiča prichádzajú výzvy a otázky týkajúce sa výberu typu a spôsobu uchytenia vidlice.  Práve na tento problém vyvinul SeaSucker univerzálny systém na uchytenie vidlice, ktorý bol nazvaný HUSKE. 

Takže, čo to vlastne HUSKE je? Názov je akronymom pre anglické “HUb Standards Keep Evolving”. Základom je univerzálny držiak, do ktorého je možné zasunúť koncovky zodpovedajúce požadovanému typu uchytenia kolesa. Výsledkom je možnosť prevozu nasledovných typov bicyklov.

9 mm x 100 mm QR – rýchloupinák (Quick-Release)

12 mm x 100 mm Pevná oska (Thru-Axle)

15 mm x 100 mm Pevná oska (Thru-Axle)

15 mm x 110 mm Pevná oska (Thru-Axle)

 

Tieto typy sú štyri najpoužívanejšie konfigurácie. V závislosti na tom, ako sa bude tento segment v budúcnosti meniť a vyvíjať, SeaSucker prispôsobí aj svoje sady koncových adaptérov.

  

Objednajte si nový univerzálny držiak SeaSucker HUSKE a príslušné koncové adaptéry k nemu. SeaSucker Slovensko má už dnes v ponuke univerzálny systém HUSKE a taktiež štyri typy koncových adaptérov, o ktorých píšeme vyššie.

Seasucker HUSKE je zalistovaný ako samostatný produkt, ktorý si môžete zakúpiť zvlášť, alebo ako sadu aj s príslušnými koncovými adaptérmi. Takisto sme vytvorili aj samostatné produktové karty pre jednotlivé typy koncových adaptérov, ktoré si takto môžete tiež objednať samostatne. Nižšie sú odkazy na tieto produkty.

  1. HUSKE univerzálny držiak vidlice.
  2. 9 mm x 100 mm QR – sada koncových adaptérov + rýchloupinák

  3. 12 mm x 100 mm Pevná oska – sada koncových adaptérov

  4. 15 mm x 100 mm Pevná oska – sada koncových adaptérov

  5. 15 mm x 110 mm Pevná oska – sada koncových adaptérov

Ak potrebujete prevážať bicykle z inou typovou konfiguráciou uchytenia kolesa, je možné použiť samostatný SeaSucker HUSKE držiak bez koncových adaptérov.

Tento článok bol prevzatý a preložený z originálnej verzie, ktorú nájdete tu