Cyklistika je nepochybne dobrodružný šport. Zo sedadla bicykla a s vetrom opreteky spoznávate nové miesta, či tie staré nanovo, z nového uhla pohľadu, v inom počasí, nálade, nastavení. Prechádzate mestom, lesom, krajinou... a kedykoľvek roztočíte pedále, stávate sa súčasťou vonkajšieho sveta, plného najrozličnejších úkazov a dejov. No v tomto celom ste vlastne pomerne rýchlo sa pohybujúcim telesom na dvoch kolesách.

Nuž áno, bicykel je dopravný prostriedok a cyklista je účastníkom dopravnej premávky. Či už v meste alebo mimo neho, si jazda na ceste vyžaduje okrem pevných nervov aj maximálnu koncentráciu, obozretnosť a predvídavosť. Na rozdiel od vodičov áut, cyklistu nechránia plechy, airbagy ani bezpečnostné pásy. Cyklista ide na cestu akoby „s kožou na trh“.

Dashcam pre cyklistov.

Hoci sa štatistiky nehodovosti na cestách od 90tych rokov výrazne zlepšili, za posledných desať rokov, sa účasť v dopravnej nehode stala osudovou pre priemerne 20 cyklistov ročne. Samozrejme, nie je možno potrebné zachádzať až k týmto hraničným príkladom, ale jedno je isté, k menej či viac vážnym stretom cyklistu s ďalšími pohybujúcimi objektmi okolitého sveta dochádza v podstate pravidelne.

Keď už takáto situácia nastane, vstupujú do hry emócie, vypätie a stres. Kto čo urobil, neurobil, čo mal a nemal, ... . Skrátka, začína hra na hľadanie vinníka, pretože veľakrát sa ako obeť cítia všetci zúčastnení, bez ohľadu na to, aké jasné sú okolnosti. Nepochybujeme, že mnohí si takouto situáciou už prešli a u mnohých zanechala rôzne pocity. Nezriedka j dôsledkom takejto skúsenosti aj stres či strach, nasadnúť na bicykel znova.

Tvoje druhé oči na ceste.

Keď už takáto situácia nastane, vstupujú do hry emócie, vypätie a stres. Kto čo urobil, neurobil, čo mal a nemal, ... . Skrátka, začína hra na hľadanie vinníka, pretože veľakrát sa ako obeť cítia všetci zúčastnení, bez ohľadu na to, aké jasné sú okolnosti. Nepochybujeme, že mnohí si takouto situáciou už prešli a u mnohých zanechala rôzne pocity. Nezriedka j dôsledkom takejto skúsenosti aj stres či strach, nasadnúť na bicykel znova. Práve v takýchto situáciách je na nezaplatenie, mať po ruke „objektívneho pozorovateľa“, disponovať jasným video a zvukovým záznamom skutočnosti, tak ako sa odohrala, takou v podstate cyklistickou „čiernou skrinkou“.

Prečo práve cyklistické kamery Cycliq?

Tieto kamery od austrálskeho výrobcu sú na trhu 10 rokov a s predajom vyše 100 tisíc zariadení garantujú kvalitný a čistý záznam aj z dlhších trás vďaka batérii s veľkou výdržou.

Kamera, či presnejšie kamerový systém sa skladá z dvoch zariadení – prednej FLy12 Sport a zadnej Fly6 kamery. Jednoduchá montáž, ovládanie, tvar a rozmery, vďaka ktorým kamery perfektne sedia na ráme bicykla, robia z tohto zariadenia špičkový produkt. Bonusom je integrované bezpečnostné osvetlenie, čo je medzi cyklistickými kamerami celkom rarita.

Všetky základné funkcie v jednom.

Kamera, či presnejšie kamerový systém sa skladá z dvoch zariadení – prednej FLy12 Sport a zadnej Fly6 kamery. Jednoduchá montáž, ovládanie, tvar a rozmery, vďaka ktorým kamery perfektne sedia na ráme bicykla, robia z tohto zariadenia špičkový produkt. Bonusom je integrované bezpečnostné osvetlenie, čo je medzi cyklistickými kamerami celkom rarita.

Hlavným zámerom pri vývoji tohto produktu bolo, aby sa vďaka nemu cyklista cítil na cestách bezpečnejšie. No nejde len o „dashcam“. S týmto zariadením si môžete byť istý, že vám ostanú záznamy z krásnych chvíľ strávených na vašom dvojkolesovom tátošovi.