Keď príde na cyklotrenažérový tréning, každý z nás má svoje vlastné preferencie. A to v tom, aký bicykel jazdí, kedy naň zvykne vyhopnúť a aký typ trenažéra používa. A preto Saris viac ako 20 rokov vyrába cyklistické trenažéry a to od tých základných tzv. klasických po inteligentné trenažéry, ktoré používajú profesionálni atléti a cyklistické pro tímy ako je Trek -Segafredo. Odhliadnúc však od týchto osobných preferencií, koho želaním by nebolo v tejto dobe trenažérovej jazdiť s indoor virtuálnou aplikáciouPrečítajte si týchto pár riadkov ako pripojiť klasický trenažér a začať trénovať so Zwiftom.

 

Čo je Zwift?

Zwift je vysoko imerzná apka, zásluhou ktorej sa stáva indorový tréning zábavným a hodnotným zážitkom pre každého. V aplikácii ste vtelením samého seba – akýmsi avatarom so svojim skutočným výkonom a watmi jazdiacim v prekrásnych scenériách a kde sa môžete v reálnom čase porovnávať s tísíckami jazdcov na rôznych úrovniach. Znie to celkom dobre, však? S týmto integrovaným herným rozhraním aplikácia revolucionalizovala trenažérový tréning a spôsob prípravy cyklistov mimo sezóny. Navyše, Zwift otvoril dvere jazdcom rôznych úrovní a trénujúcich na rôznych cyklistických trenažéroch – vrátane základných, klasických trenažéroch ako sú Fluid2, Mag, and Mag+.

 

 

Čo je cyklistický trenažér

Klasický trenažér je produkt – doplnok pre tréning na bicykli v miestnosti, ktorý premení Váš bicykel na bicykel stacionárny. Slovo „klasik“ v tomto segmente predstavuje absenciu zabudovaných senzorov v týchto trenažéroch. Ale aj keď sú klasické trenažéry o čosi menej technicky vybavené v porovnaní s ich inteligentnými parťákmi platí, že aj klasický trenažér pripojíte rýchlo a jednoducho za pár minút k Vašej preferovanej virtuálnej tréningovej aplikácii ako je Zwift, alebo Rouvy.

axiski ski board na sneh
axiski ski board na sneh
axiski ski board na sneh

 

Čo môžem očakávať od Zwiftu s klasickým trenažérom?

Či klasický, alebo inteligentný (Smart), Zwift podporuje širokú škálu trenažérov. Hlavným rozdielom medzi používaním inteligentného (Smart) a klasického trenažéra v Zwifte sú:

Aktívny „In-Game“ odpor záťažovej jednotky

Kedže klasické trenažéry nemajú zabudované senzory ovládajúce záťažové jednotku odpor, ktorý generuje trenažér neodzrkadľuje terén, na ktorom práve v Zwifte jazdíte. Namiesto toho pocítite pokles „hernej“ rýchlosti pri nájazde na kopec a tým potrebu zabrať viac do pedálov.

Dáta výkonu

Na základe dát z vašej rýchlosti, Zwift využije svoj vlastný preddefinovaný algoritmus na výpočet Vašeho výkonu podľa toho, ako „zaberáte“ do pedálov.

 

Čo budete potrebovať?

Konfigurácia bicykla

1. Vlastný bicykel
2. Klasický trenažér podľa vlastného výberu
3. Riser block podložka pod koleso (nie je podmienkou, ale odporúčaním)

Konfigurácia doplnkov

1. PC alebo Mac Desktop počítač s nainštalovaným Zwiftom.
2. Stiahni Zwift.
3. ANT+/BT senzor rýchlosti/kadencie ANT+ Mini USB adaptér Dôrazne odporúčame použiť USB extension cable pre umiestnenie ANT+ adaptéra čo najbližšie k vašemu zariadeniu pre minimalizovanie výpadkov signálu

Nastavenie a knfigurácia klasického trenažéra so Zwiftom

 

Bonus!

Pridaj sa k tisícom ďalším jazdiacim avatarom v našom drese Saris a to jednoducho – stlačte písmeno “P” počas hry a zadajte kód: KNOWNOBOUNDS.

 

 

Ďalšie virtuálne tréningové aplikácie

Ak Zwift nie je práve pre Vás, vyskúšajte jednu z ďalších dostupných indoor aplikácii určených pre rôzne typy jazdcov a jazdné štýly. Napr. ROUVY, virtuálna tréningová platforma so skutočnými videami reálnymi okruhmi z celého sveta.